To co już za mną:

Wpisy archiwalne w miesiącu

Grudzień, 2017

Dystans całkowity:1193.50 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:42:16
Średnia prędkość:28.24 km/h
Maksymalna prędkość:50.00 km/h
Suma podjazdów:2322 m
Maks. tętno maksymalne:178 (92 %)
Maks. tętno średnie:142 (73 %)
Suma kalorii:21618 kcal
Liczba aktywności:22
Średnio na aktywność:54.25 km i 1h 55m
Więcej statystyk

Podsumowanie roku 2017

Niedziela, 31 grudnia 2017 · Komentarze(2)
Kolejny rok za nami....., a nie, tak zaczynałem rok temu! В этом году я должен написать резюме на русском языке...
Ale to może kiedyś, jak podszlifuję język... If You know what I mean...

Proszę Państwa! Myślę, że ten rok.... i mimo że od kilku lat każdy kolejny przebija ten co właśnie mija.... był najlepszy! I nie ma co przedlużać! Przechodzimy do konkretów: najwięcej kilometrów, najwięcej wygranych, najwięcej przeżyć i zwariowany początek i koniec roku... Nie wszystko mogę tu napisać, ale z pewnością TEN 2017 ROK zapisze się bardzo bardzo mocno w moim życiu. A więc, weźcie popcorn (chyba że czytacie na głos), colę i przygotujcie się jak na najlepszy seans wszechczasów... Jedziemy!

Styczeń:
392km i 18h

Tragedia, początek roku, nie dość że zamarzło auto i naszło mnie w końcu na sprzedaż.. Nie dość, że życie stało się bardziej burzliwe, ale i spokojne za jednym razem... To prawie przez ponad dwa tygodnie nie jeździłem na rowerze.. Kontuzja wyeliminowała mnie z treningów. Porządny dzwon gdy wracałem rowerem z pracy na rondzie sprawił, że upadłem prosto na asfalt uderzając lewym kolanem - piszczelem o asfalt.. Z jednej strony cierpienie i ból, ale z drugiej chwila odpoczynku..

Luty:
1031km i 35h

Na początku nudne trenażery i bardzo bardzo lekko by rozkręcić nogę, po czym gdy tylko poczułem się lepiej brałem wolne w pracy i jeździłem na dlugie treningi wytrzymałościowe :) O tak, było chwilami pięknie, ale i nerwowo prywatnie. Na pewno emocjonalnie...

Marzec:
1655km i 56h

Miesiąc ten upłynął na początku jeszcze na zabiegach i rehabilitacji, ale i dalszym trzaskaniu kilometrów. Wytrzymałościowo chyba konkret dowalenie no bo tyle godzin jeździć to trzeba mieć zdrowie. Psychiczne przede wszystkim ;-)

Kwiecień:
1289km i 41h

Pierwsze wyścigi: Prolog Interkol, Kryterium Kalisz i Ślężański Mnich... Później Maratony w Obornikach i pamiętny w Nowogardzie cały w deszczu i przy ledwie 3*C.... Wielu przemarzło i skończyło przed czasem, kilku skończyło w szpitalu... A ja dojechałem na pudło open. Dojechałem też na Święta Wielkanocne nad morze, tam pojeździłem po plaży w pięknej pogodzie, atmosferze i ohy i ahy :) To był cudny czas, parzenie herbaty i oczekiwanie na górce w Nowogardzie było na prawdę czymś fajnym!

Maj:
1391km i 45h

Kolejne maratony, kolejne zwycięstwa i puchary.... Ale najpierw Leśnica - ucieczka i piękne zdjęcia - Radków i totalna klapa, ale później nadszedł Maraton w Choszcznie, wcześniej jeszcze maraton w Stargardzie i szalona pogoń.. W Choszcznie pierwsze w życiu spanko na sali i eksmisja samego siebie.....pod prysznice z moim materacem. Kolejny fajny miesiąc i pełno wrażeń.

Czerwiec:
1522km i 45h

Najpierw standardowo miniMaraton w Koźminie i wygrana w kategorii, open niestety nie udało się obronić... Dzień później maraton w Łasku i kolejne podium, jedno z ładniejszych zdjęć gdy to uwieczniono "mnie" na podium. Później totalna szajba! Tydzień później pierwszy raz wyjeźdżam do Świnoujścia na ULTRA Maraton. Fajne chwile spędzone na plaży, mega relaks i opalanko.... ale i wyścig udany! Pierwszy w życiu tak duuuuuży dystans na rowerze. Złapała nas grupa za nami, załamany byłem po losowaniu bo moja była stosunkowo najsłabsza, a mimo wszystko dobrze rozkładając siły zdołałem razem z kolegą zrobić ucieczkę na jakieś 50km do mety i nadrobić dużo dużo dużo tak, że wszedłem jeszcze na podium open. Za co niektórzy się poobrażali jak dzieci xD Powrót na trasę i robienie zdjęć... Mega radość! I podjęta decyzja, że jadę na UltraMaraton 711km Non Stop! :) Z Gryfusami coraz lepsze relacje, w ogóle w tym roku maratony spędzam oprócz sportowych aspektów, bardzo towarzysko :) Pod koniec czerwca kozackiej formy ciąg dalszy: Korona Kocich Gór najlepiej w historii, WYGRANA OPEN maratonu w Wolsztynie i również mocna praca, ucieczka i świetne myślenie! Na koniec wyjazd do Wisły w góry...

Lipiec:
1842km i 62h

Wyścig Pętla Beskidzka chyba już standardowo i jak kiedyś totalnie zawalony... Później jednak mimo oszukiwania innych staję na podium w kategorii na maratonie w Nietążkowie, ale zaprzepaszczam drugie miejsce open bo nie mamy kozaków nie biorących udziału w wyścigu, którzy by nas wieźli na kole... Pojawiają się pierwsze stresy przed 711km NonStop... Pierwsze testy sprzętu, nowych lampek i szukanie najlepszych rozwiązań.. Wyjazdy z Czesią w góry i trenowanie... To chyba też jej najlepszy czas i w sumie cały rok jeśli chodzi o formę... Najważniejszy jednak jest maraton: 711km nonStop!!! Ukończyłem go na 3m. OPEN razem z kilkoma kumplami z grupy. Mieliśmy ją mega dobrą i wyrównaną. Pozostał maly niedosyt bo można było powalczyć, wystarczyło tylko trochę krócej stać na postojach.

Sierpień:
1310km i 42h

Początek to oczywiście odpoczynek po ultrze. Później ITT Czasówka Górska z Interkolem. Wyjazdy rowerkiem do Wrocławia w odwiedziny, po buziaki, od tak sobie... Maraton w Lwówku Śląskim i kolejne podium, ale to już tylko mega, więc klasyfikacja ogólna zamknięta w Supermaratonach w Lipcu....

Wrzesień:
1152km i 38h

Przepiękne zakończenie sezonu w Rewalu. Drugie miejsce OPEN i pierwsze Kategoria :) Piękny wjazd na metę za rączke :D Później czasóweczka z Gryfusami w Teamie :) Ogólnie podsumowanie maratonów: 3m OPEN, 2m Kat.M2 :) Luźne treningi i luźne gadki, wyjazdy do Sobótki... Wspólne fajne kręcenie i miło spędzany czas :)

Październik:
686km i 25h

Euforia i tragedia... Pięknie i brzydko... Najlepiej i najgorzej... Luźne kręcenie na początku i trzaskanie jak najdłużej pięćdziesiątki piątki.... Wyjazd na zakończenie sezonu z Gryfusami do Lubniewic i początki nowego. Mega impreza, ognisko... Bunkry po Niemcach rowerami i tańce na sali, gorrrąca salsa i takie tam księżniczkowe suknie... Ale po powrocie... Wypadek! Pierwszy w życiu raz musieli mnie skrobać z rowu, dobrze że tylko skończyło się na połamanym kole i rowerze... Ja na szczęście tylko obity... W momencie pisania (31.12.2017) nie mam jeszcze prawomocnego wyroku sądowego gdyż gość nie przyjął mandatu. Ale jeszcze chwile!

Listopad:
824km i 39h

Szukanie lisa w Szczecinie i jeszcze nowsze początki.. Imprezy posezonowe, fajne wyjazdy... Powrót do treningów po szpitalu i L4... KUPIONY NOWY ROWER w sklepie GILICKIBIKE.pl w Kaliszu. Trek Emonda SL5 - czarne cacuszko w macie :) Przejechany wyścig w Bagateli. Czesia zdobywa tam puchar!

Grudzień:
1193km i 42h

Standardowo Rapha Festive500 i trzaskanie na koniec kilometrów...ale od początku: wyścig w Topoli i bardzo dobra jazda, ale tylko forma dopisuje bo technika dalej leży. Co więcej, po prostu zmiany.. Okołoszczecińskie wyprawy rowerowe... I oczywiście ta Rapha! Wigilia stówka, Pierwsze Święto dwieście, Drugie Święto dwieście i festive500 pyknięte.Siłownia, spinning.. Teraz trenażerek i zabawa sylwestrowa!!! :) Początek po rosyjsku.... na koniec roku okazało się, że to właśnie nowa motywacja.. A nóż majonez po powrocie, O-eN-A, sabaka Sparta... Hu nołz... :D Kto eto znayet,,, bądź jak kto woli: кто это знает!


Czas na chwalenie się:
Ogólnie 17 razy na podium:
8x 1 miejsce
2x 2 miejsce
7x 3 miejsce

Maraton Nowogard: 1m. kat.M2 - 3m OPEN
Maraton Stargard: 1m. kat.M2
Maraton Radków: 3m. kat.M2
Maraton Choszczno: 1m. kat.M2 - 3m OPEN
Maraton Łask: 2m. kat.M2
Maraton Świnoujście: 1m. kat.M2 - 3m OPEN
MARATON WOLSZTYN: 1m. kat.M2 - 1m OPEN
Maraton Nietążkowo: 1m. kat.M2
Maraton Lwówek Śl.: 3m kat.M2
Maraton Rewal: 1m. kat.M2 - 2m OPEN

Wyścig w Koźminie Wlkp.: 1m. kat.M2
Tour de Pomorze 700km non stop: 3m OPEN

Puchar Polski Supermaratonów Szosowych 2017 - 1m kat. M2 - 3m. OPEN
=================================================================
Sezon 2017 w liczbach:
Wszystkie kilometry:
14 258km
Czas aktywności: 475h 31min
Średnia prędkość: 30,05km/h
Suma podjazdów:
59 883m
Suma kilokalorii:
268 353kcal
Wycieczek:
207
Średnio na wycieczkę: 69km
=====================================================
Plany na 2018:
Wygrać klasyfikację OPEN Pucharu Polski Supermaratonów Szosowych:)
Często stawać na podium :)
Cieszyć się życiem :)
Przejechać 1008km Bałtyk Bieszczady :)


Czas na coroczne fotograficzne podsumowanie roku :)

Styczeń:
Orla


Upadek


Luty:
Treningowo:


Buziaczkowo:


Marzec:
Z RaweXem:


Z Interkolem:


Kwiecień:
Brodzenie w Bałtyku


Nowogard, chyba widać że było zimno:


Maj:
Ucieczki:


Podium Choszczno OPEN:


Czerwiec: (tu musi być więcej!)
Koźmin!


Łask!


ULTRA Świnoujście OPEN:


Ucieczka ze Świnoujścia:


Jadę na 711km!!!


Lipiec:
Ucieczki:


Ukochana ekipa z 711km!

Sierpień:
Wrocław:


Lwówek:


Wrzesień:
Wrocław:


Ostatni !!! w 2017 roku !!! wjazd na metę :)


A chwilę wcześniej sprint Rewal:


I czasóweczka z Gryfusem:


Październik:
Lajtowa Sobótka:


Lubniewice:WYPADEK :/


Listopad:
Lis w Szczecinie:


Nowy rower :)


Grudzień:
Rapha Festive500 Challenge Completed :)


Ale i wcześniej relaxing :)
Dziękuję za uwagę!

Rok 2017 w skrócie :)


Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(2)

Ostatni trening w 2017 roku

Sobota, 30 grudnia 2017 · Komentarze(1)
Kategoria Trenażer
I oto nadszedł dzień, w którym robię kolejny ostatni trening w roku... W 2017 było ich całkiem sporo, kilometrów najwięcej w roku w historii mojego kręcenia :)  Teraz pozostaje odpocząć, pobawić się w Sylwestra i wrócić do treningów już drugiego stycznia! :)

Jutro wielkie podsumowanie roku kolarskiego 2017, a raczej wspomnienia i kilka cyferek. Wpadajcie tu jutro po 12:00 !!! :)

cad: 82

A przygotowania do Sylwestra zaczynam tak :D

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(1)

#festive500 Rapha 2017 Day3

Wtorek, 26 grudnia 2017 · Komentarze(3)
Day3 - Last Day. Dodatkowo: lubię jak bikestats pyta mnie czy czasem ten dystans który wpisuje to nie pomyłka ;-)

Dzień trzeci, ostatni dla mnie kręcenia typowo pod Rapha Festive500 :) Mega motywacja do ruszenia dupska. No bo chodząc spać kilka dni pod rząd grubo po północy, wstając po 6 (lub jak dziś: 5:45) aby tylko wyjść pojeździć.... No to musi się chcieć :)

Rapha Rapha i po Raphie :) Jutro już normalnie do pracy :)

Strava: https://www.strava.com/activities/1327924829

Dzisiaj praktycznie ta sama trasa, ale na odwrót jechana. Od rana raptem 1 stopień na plusie... Stwierdziłem więc póki się nie ociepli pod wiatr nie chcę jechać. Podjechany Kotłów, masz Mikstat, hopki na Ostrzeszów i inne takie przed Krośnicami etc.

Jechało się.... powoli.... Nie szarpałem się nigdzie: równa spokojna jazda. Wiatr kolejny dzień jednak rozdawał karty. Średnia prędkość o ponad jeden km/h niższa niż wczoraj... Ale to pokłosie kolejnych dwustu, no i imprezy :) Moje nogi nadają się teraz tylko do wyciągnięcia i leżenia... :) Cały się czuję (nie ma co ściemniać, że jest inaczej) zajechany tymi świętami :D A w sumie jeszcze w sobotę przecież jeździłem! Dużo wyszło kilometrów w ten dłuuuugi weekend ;-) Teraz na pewno odpoczynek :)

Od setnego kilometra nie wiedziałem już jak siedzieć, jak stać i jak układać stopy... Zaczynało mnie wszystko drażnić... Nawet całkiem wygodne siodełko. Po prostu to już ten stan, w którym mówi się stop :) Ale, był cel, cel zrealizowany :)

I jaka cudna pogoda dzisiaj.. Choć rano marzłem bo tylko 1*C, ale gdy tylko słonko wstało zrobiło się cudnie. Lazurowe niebo, nawet do 12*C! W sumie wyszedłem o wschodzie i wróciłem przy zachodzie słońca :) Nie zatrzymywałem się na zdjęcia... Grozilo to przemarznięciem i brakiem chęci do dalszej jazdy :D To poniżej już "na mecie" :)

cad: 79

Rapha Festive500 Challenge COMPLETED :)

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(3)

#festive500 Rapha 2017 Day2

Poniedziałek, 25 grudnia 2017 · Komentarze(4)
Dzisiejsza pobudka była trochę trudniejsza niż poprzednia, znowu późne spanie i do tego krótsze... a wypita ilość wina też nie posłużyła zdrowotnie na tyle, żeby było lżej... W Święta ludzie jedzą, tyją, piją, a ja i kilku (kilkadziesiąt tysięcy na świecie) wariatów jeździ na rowerach.

I ważne info na dziś, najważniejsze: pykło mi dzisiaj na liczniku właśnie ponad 14 000km w tym roku 2017 !!! :)

https://www.strava.com/activities/1326837016

Rapha Festive500 odslona druga, dzień drugi, przedostatni...Jeśli więc jesteś choć trochę domyślny albo masz więcej inteligencji niż usmażony karp na stole to zorientujesz się, że jutro szykuje się podobne kręcenie! Bo na to jest jeszcze sześć dni! A ja planuję jutro dokręcić do mety :)

Dzisiaj wiatr ciut ciut lżejszy, ale tylko ciut. Zazdroszczę tym co mogą sobie kręcić w słońcu, ciepełku i tak se o... Tutaj w sumie gdyby spadł śnieg byłoby dużo trudniej to wykręcić... No bo co? Na mtb? W mrozie? W błocie? Na lodzie? Także i tego roku mimo wszystko pogoda nas w Polsce rozpieszcza :)

Poleciałem sobie jedną rundkę, a gdy chciałem już jechać do domu pomyślałem że pokręcę jeszcze trochę dalej i "zawróciłem" jadąc w odwrotną stronę, nie, nie do domu... Kolejne kółko po innej trasie i licząc w myślach średnią prędkość, godzinę, i ile KM zostało mi do dwustu to stwierdzilem, że może być ciężko.. Ale wjeżdżając do Krotoszyna wiedziałem, że wystarczy tylko trochę dokręcić i będzie ladny dystansik.

Ostrzeszowskie hopki bardzo fajne cały czas, dawno mnie tam nie było.. Ogólnie jazda spoko, ale gdzieś między 110 a 150km miałem mały kryzys.. Jedzenia ledwo starczyło, za mało wziąłem i pół drogi byłem głodny... A głodny Kris to zły Kris :D I marudny o czym nieliczni mieli okazję się już przekonać.. No więc marudziłem sobie pod nosem: na wiatr, na za mało ciśnienia w oponach, na to że ledwo widzę co na liczniku itepe itede ;-)

Tempo spokojne, nie zrywałem ani razu, nie podkręcam, nie cisnę.. Jadę sobie powoli z nóżki na nóżkę... :)

cad: 80

Czuję nogi oj czuję :) Jutro będzie ciężko :)

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(4)

#festive500 Rapha 2017 Day1

Niedziela, 24 grudnia 2017 · Komentarze(1)
Pada deszcz, pada deszcz.... szumi w uszach wiatr! Dzisiaj pierwszy dzień Rapha Festive500. I w sumie pewnie gdyby nie ten Challenge za który dostajesz tak na prawdę wielkie NIC - posiedziałbym w domu, podjadał w kuchni i przekręcił na odwal się godzinę na trenażerze. Jednak dodaje on swoistej motywacji do tego aby przekręcić ciut więcej, na dworze, ciut szybciej i po prostu kręcić...

W tym roku wigilia z pewnych względów u nas w domu przypada na dość wczesną godzinę... wstałem więc już po 6 rano by wrócić i móc spędzić ten dzień z rodziną. Co więcej, od początku praktycznie padało, chwilami: pod Miliczem i w Ostrowie nie padało nic, a przy powrocie znowu ciutek siąpiło.. To jednak ani nie wystraszyło, ani nie zatrzymało mnie by zrealizować dzisiejszy plan. Ubrałem się odpowiednio i WIO!

Do Milicza pod boczny niesprzyjający wiatr... Do Ostrowa cały czas z wiatrem i średnia kosmicznie podskoczyła, by na powrocie na zachód znowu jechać trzydzieści kilometrów typowo pod mega mocny wmordewind... Wiało na tyle mocno, że po drodze latały połamane gałęzie, a wcześniej w drodze na Milicz za pierwszą hopką powaliło trzy drzewa i straż pożarna musiała je sprzątać z drogi..

Przy całej tej wynorze musiałem wybrać się jeszcze nie od razu do domu, tylko przekręcić kilkaset metrów po mieście bo wychodziło dziewięćdziesiąt dziewięć koma osiem kilometrów... No, to stówka pykła. Jeszcze cztery co najmniej i kończymy rok, wspaniały rok :)

Burzliwy rok, naszpikowany praktycznie samymi pozytywnymi wydarzeniami.. One przyćmiły wszystko to co czasem się nie udawało.

WESOŁYCH ŚWIĄT !!! :)

Dzień pierwszy, setka pierwsza.... Było fajnie! :)Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(1)

Przedświąteczna spalara :)

Sobota, 23 grudnia 2017 · Komentarze(0)
Kalorii przez święta powinno trochę przybyć, niektórzy boją się, że wręcz nie zmieszczą się w sukienki, a spodnie będą musieli nosić z odpietym guzikiem...

Dla mnie Święta to dwa dni wolnego czasu, które wykorzystuję gdy tylko pogoda pozwoli na jazdę rowerem... Jeśli nie pozwala wpada więc trenażer. Nie ma lipy, nie ma że boli, nie ma że święta! :) A jeszcze startuje od jutra Rapha Festive500 i trzeba dobrze zacząć :)

Dzisiaj trochę między deszczem a deszczem trafiłem na deszcz.... Ale stwierdziłem, że lepsze to niż trenażer, temperatura na plusie, "lekki wiaterek" więc mokro zbytnio nie będzie..

Lekki wiaterek to tak na prawdę jakiś huragan dzisiaj który gdy jechałem z bocznym sprawiał że jechałem prawie poziomo do asfaltu, gdy miałem go w plecy to zasuwałem ponad 40kmh bez pedałowania, a pod niego trudno bylo przepchnąć na stojąco...

Fajna, szybka i krótka rundka... Tego mi brakowało :)

Znów podróżuję, podróże kształcą....i rozwijają. Lubię ten stan... Tylko pytanie co i jak, a najważniejsze w jakich proporcjach... Na nowo trzeba się wszystkiego uczyć. Całe życie się uczymy niby, ale gdy przychodzi ciemny, mroźny wieczór z herbatką w ręku i pod kocykiem na kanapie człowiek zaczyna myśleć i zastanawiać się... Czy aby na pewno wszystko jest jak powinno być, czy dokonuje trafnych wyborów... Czy kolejne będą lepsze czy gorsze... Co przyniesie jutro... Choć ostatnio się już nie zastanawiam... po prostu żyję :)
Choć czas ucieka i słowa Nietschego (nie)prze/kreśl/am - (cyt.)"Bóg jest martwy!" - no a właśnie idzie Boże Narodzenie! Wszystko rodzi się na nowo, zmartwychwstaje... po czasie... jest lepiej! :) I cytując znów: idź tą drogą, ludwiku, sabo... ić tą drogą.

cad: 80

ps. Mój rower jest wesoły, szczęśliwy i najlepszy na świecie :*

Gwiazda Betlejemska, Józef, Maryja, Dzieciątko Jezus... i baran :)

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(0)

Spinning

Środa, 20 grudnia 2017 · Komentarze(2)
Dzisiaj najpierw chwila po mieście samochodem i załatwianie ostatnich przedświątecznych rzeczy, a później od razu na trening z Alą.

Polubiłem na nowo ten rodzaj aktywności, bardzo fajna prowadząca Alicja - polecam. Podczas treningu nawet znalazł się czas na ćwiczenia brzucha co zdecydowanie bolało bardziej niż nogi :)

Później jeszcze godzinka siłowni i do domu.

Jest moc! :)

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(2)