To co już za mną:

Czasówka Sieroszewice

Niedziela, 1 lipca 2012 · Komentarze(1)
Kategoria 0-50km, Zawody
Co tu dużo pisać.. Nie poszło tak jak chciałem, ale jak na mnie nie czasowca to i tak i nie.. Choć na tą formę co jest, spodziewałem się lepszego wyniku ;)

cad: 89

01.07.2012 odbyła się III Czasówka o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice. Dzięki naszym sponsorom SHIMANO Polska oraz ActivLab z Ostrowa Wlkp. każdy zawodnik w obliczu bogatego „pakietu startowego” był mile zaskoczony. Dopisała pogoda, frekwencja oraz pozytywnie nastawieni ludzie, a także telewizja.
Do Strzyżewa na start przyjechało 75 zawodników z całego kraju. Od samego rana można było się rejestrować i pobierać pakiety startowe, w których od ActivLab z Ostrowa Wlkp. znalazły się izotonik, baton energetyczny oraz napój „BCAA Xtra Drink”. Później każdy udawał się z powrotem do swoich samochodów i rowerów by dopełnić wszystkich przedstartowych czynności. Obowiązkowo przypięty numer na kierownicy, sprawny licznik, przykręcona „lemondka”. Po ubraniu się i zalaniu bidonów można było ruszać na rozgrzewkę. W ten jakże upalny dzień potrzebne było dobre nawodnienie, które zapewnił ActivLab sponsorując izotoniki. Po przyjechaniu na linię start-mety każdy po kolei był wyczytywany z imienia i nazwiska oraz miał odliczany czas do startu. Start zawodników odbywał się sprawnie i w dwu-minutowych interwałach. W powietrzu można było wyczuć, oprócz „duchoty”, coraz bardziej nerwową atmosferę. Trasa czasówki liczyła 17,5km i miała po drodze kilka małych pagórków, które skutecznie wytrącały z szybkiego rytmu pedałowania. Także dość silny wiatr utrudniał jazdę. Na trasie nie było mowy na chociaż chwilę odpoczynku. Pot lał się strumieniami, a termometr w liczniku pokazywał ponad 40*C. Ważne było aby, nawet na tak krótkiej trasie, uzupełniać tracone przez kolarza wodę i minerały.
Po ukończeniu trasy, która była bardzo bezpieczna dzięki asyście strażaków z OSP Sieroszewice każdy udawał się do biura zawodów po pamiątkowy medal z zawodów. Wszyscy zmęczeni zawodnicy mogli liczyć na ciepły poczęstunek, słodycze oraz ciasto. Jednak najbardziej zbawienny okazał się napój „BCAA Xtra Drink” od ActivLab, który pomógł się nawodnić i lepiej zregenerować zaraz po czasó1)ce. Niedługo po przyjeździe na metę ostatniego zawodnika odbyła się dekoracja najlepszych i wręczanie nagród. Tutaj imprezę organizowaną przez OTR Interkol można zaliczyć do najwyższej polskiej półki, gdyż nagrody ufundowane przez SHIMANO Polska zaskoczyły wszystkich. Kilka słów zawodnicy usłyszeli także od Wójta gminy Sieroszewice, który zapraszał na inne zawody sportowe organizowane na tym terenie, a także zaprosił kolarzy na następny rok. A wszystko to zarejestrowały kamery telewizji lokalnej ProArt, która uwieczniła zmagania kolarzy, dobrą organizację, a także bogaty sponsoring od ActivLab Ostrów Wlkp. oraz SHIMANO.
Można szczerze powiedzieć, że zawody organizowane przez OTR Interkol były bardzo udane. Dopisali sponsorzy, władze, a także pogoda, która postarała się aż za bardzo. Przypuszczam, że w przyszłym roku zjawi się jeszcze więcej kolarzy na starcie czasówki, a niektórzy przyjadą na nowo „zdobytym” napędzie ufundowanym przez SHIMANO Polska.

zredagował Krzysztof Kubik [Kriso]

Na razie jedna fotka, więcej jutro.. Teraz czas na mecz!

El Pistolero pokaże siłę dopiero w górach! :)

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(1)

Komentarze (1)

To jakiś sponsorowany tekst czy co?

maccacus 21:24 niedziela, 1 lipca 2012
Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa ibezm

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]