To co już za mną:

Podsumowanie sezonu 2016

Sobota, 31 grudnia 2016 · Komentarze(1)
Kolejny rok za nami, kolejny sezon za mną, wielkie zmiany, wzloty i upadki. Dziś jest najlepsza okazja aby podsumować tegoroczne zmagania na rowerze. Dziś, ostatniego dnia roku 2016 kolejny już raz robię swoisty rachunek sumienia. Co się udało?! Co nie wypaliło?!  Zapraszam do przeczytania.... 3......2.....1.... STAAAAAARTUJEEEEMYyyyyy :)

Styczeń:
666km w 22h
Iście szatański początek roku.. Trzy szóstki obok siebie w dystansie nie zwiastowały nic dobrego... A może były zapowiedzią diabelsko ciekawych przeżyć?! Rok zaczął się od trenażera i wyścigu Trzech Króli (sześciu króli?!). Miejsce zupełnie nieważne jak to w moich zimowych i leśnych zmaganiach. Wyścig przy -11*C dał się we znaki. Nuda? Trenażer, trenażer i jeszcze kilka szosowych wypadów. Dużo wolnego na obowiązki poza rowerowe i jakieś wyjazdy do Warszawy nierowerowe.

Luty:
781km w 26h
Rowerowo troche więcej już niż w pierwszym miesiącu nowego roku.  Niepublikowane bo nie było czego, ale zerwanie łańcucha na zimowych ostatkach mtb w Topoli. Jakiś sztywny bal w karnawale. Not my world... Dalsze lamenty nad formą i poświęconym czasem na rower. Trenażer, wypady i jakaś kpina a nie walentynki :D  Pierwsza setka w roku 2016 :)

Marzec:
1243km w 40h
Od razu gdy nadchodzi cieplejszy miesiąc tym wyraźniej widać róznicę i duży skok kilometrów i czasu rowerowego. Powód jest też jeszcze jeden dość prozaiczny - głowa odpoczywa. Kończą się problemy i wracam do świata żywych. Trenażery, wypady, kolejne setki, praca nad wytrzymałością. Sesja Interkolowa w nowych strojach, fajne zgrupki w Krotoszynie na rondzie, w końcu mimo sporych różnic jest z kim pojeździć. Pojawiam się na ryneczku w Ostrowie, króliki, zające..

Kwiecień:
1449km w 45h
Pierwsze ściganie!!! Ślężański Mnich w Sobótce - jedna z bardziej ulubionych i lepiej obstawionych imprez w sezonie. Każdy jeszcze ma pełno sił i chce się pokazać.. Mi skrzydełka opadły, dojechałem w drugiej grupie, nie czułem się dobrze. Dopieszczam rower, dostaje nowy napęd. Nadchodzi drugi wyścig w Obornikach - zostaję okradziony z podium przez ustawione grupy startowe kolarzy z Poznania.. Życie, ale niedosyt jest wielki. Poznaję Pawła Sojeckiego :D Nom, praktycznie cały dystans jedziemy razem, ktoś nas dogania.. Jak się póxniej okazuje Paweł wygrywa Puchar Polski :) Pierwszy raz pojawiam się na Prababce, dlugie treningi.. Kolejny wyścig w Trzebnicy, fajna grupa startowa nawet.. Ale nie udaje się nawet musnąć podium - znowu ustawione grupy. Koszmar!

Maj:
1201km w 38,5h
Jedziemy sporą ekipą na Road Maraton do Leśnicy. Świetna trasa, czuję się mega mocno i dobrze, start wspólny... Kilka okrążeń.. Ale ja już na pierwszym łapię gumę i mam po ściganiu. Dalsza jazda to mocna praca dla kolegi z teamu. Zabawa w gregario po wymianie dętki.
Jest też jeden miły akcent tego miesiąca - pierwsze podium w roku 2016 w Stargardzie :) Po czym jadę do Radkowa i martwię się o przeżycie swoje i roweru. 3 gumy, spacer do mety, katastrofa wynikowa, a była szansa założyć koszulkę lidera pucharu polski w maratonach. Dzień później jadę do Trzebnicy na kryterium do kumpli ktorzy to organizują. Świetna trasa, mocne ściganie, sprint na kreskę, ale zajmuje....4 miejsce!

Czerwiec:
1345km w 44h
Szybki maraton w Łasku i.....4 miejsce! Ale po jakimś czasie nastawiam się na miniMaraton w Koźminie Wlkp. - czyli praktycznie u siebie i.... wygrywam go open. Mega radość :) Kolarskie treningi w górach, wypady z Krotoszyńską ekipą.. Ogólny spokój, nowy strój od Senatora.

Lipiec:
1497km w 53h
Wyścig w Wolsztynie na giga...długi dystans i kolejne podium. Dzień później wyścig w Szklarskiej Porębie ze startu wspólnego i lajtowa jazda taka se o taka bo tak z nózki na nóżkę...bo noga nie chciała kręcić po prawie trzystu kilometrach dzień wcześniej. Chwilę później z Tomkiem i Carlosem jedziemy do Francji na etapik z Mont Ventoux. Pierwszy dzień, zimno, wieje...jadę tylko wymalować na 7km przed metą flagę i jakieś napisy OTR, Majka, Polska.. Świetna atmosfera, piwko z Holendrami.. Międzynarodowa imprezka.. Pod wieczór dowiadujemy się, że meta wyznaczona w Chalet Reynard na te 7km przed szczytem i....mój napis przed samą metą praktycznie. Od rana spotykamy się z kolegą moim Francuzem i jedziemy rowerkami na etap.. Na trasie tłumy, wielka impreza, fajna atmosfera.. Stajemy razem z Holendrami i Australijczykami....wszyscy biegają, śmieją się i piją piwko... ja raz pobiegłem i zrobiła się afera że hoho.. Jednych to cieszy bo myślą " w końcu koniec Krisa", inni się cieszą "wyrzucą go z partii, klubu i z pracy, a może nie wpuszczą do Polski juz..?!", kolejni podtrzymują na duchu i nie pozwalają się załamać i twardo trzymać bo przecież tak na prawdę praktycznie co się ku**a stało?! następnego dnia przerwa i kawiarnia, zakupy etc. Fala hejtu przybiera na sile, ale staty na blogu rosną. Jest ok. W ostatni możliwy dzień podjeżdżamy na szczyt Mont Ventoux bo w końcu się da! Kolejny wyścig: Klasyk Kłodzki i znowu....4 miejsce! Różowy strój pod koszulkę z góóóóóóóóóóóory.

Sierpień:
1344km w 45h
Czasówki górskie, rekordowo na mojej trasie, pourywane i luźne korby... Kolejny maraton: DonKichota w Nietążkowie i jakieś podium 2 miejsce cos. Humor znacznie lepszy. Raczej odpoczynkowy miesiąc. Po Mont Ventoux poznaję prawdziwych przyjaciół, krotoszynska ekipa mimo że nic nikomu nie zrobiłem a jedynie się broniłem - zrywa się kontakt. Niektórzy wyrzucają mnie z grupy rowerowej na fb, inni ze znajomych a kolejni blokują. Niektórzy zachowują się w miarę porządnie i dalej jeździmy razem chociaż na maratony.. WTF ?!

Wrzesień:
1024km w 32h
Szczyt formy chyba przypadł na wrzesień. Wygrany górski wyścig na GIGA w M2 w Karpaczu i 4 open. Ostatni maraton, ale pierwszy maraton ULTRA ponad 300km - pierwsze miejsce w M2 i 4 open. Dzień konia, mocne zmiany, zaciągi i ucieczka do mety z Pawłem Sojeckim - zaczęliśmy razem i skończyliśmy razem mój sezon. Pierwszy raz nad morzem od lat, wielka radocha. Fajna Pani robi mi ładne zdjęcia. Sprawia że jestem szczęsliwym facetem. Kolejne tygodnie już luźne, fajne odpoczynkowe jazdy.

Październik:
746km w 25h
Charytatywny marsz Nordic Walking w Rozdrażewie - tak apropo rowerów. magazyn SZOSA publikuje list redaktora Sajnoga do mnie, w którym broni mnie odnośnie Mont Ventoux. Dzięki ! Rozjazdowo bardzo, koniec sezonu. Przerwa międzysezonowa.

Listopad:
995km w 34h
Od razu więcej treningów, zaczęte z grubej rury, aczkolwiek wedle zasady że akumulator ładuje się najlepiej powoli niskim napięciem. Wyjazdy do Poznania, Wrocławia, Rewala... Trudno ogarnąć to wszystko za dużo i trzeba wybierać po prostu. Później nie ma lipy i jestem na koncercie Sylwii Grzeszczak w Kaliszu. Mega! Ze mną dwie mężatki, hello?! :D Trenażer, wypady na ryneczek w Ostrowie. Burmistrz kradnie mój pomysł Krotoszyński Rower Miejski. Wyjazd do Lubina na mecz, akcje z Bolkiem i "a nie mówiłem.." :)

Grudzień:
1149km w 44,5h
Jakaś szajba! Nigdy tylu KM nie zrobiłem w grudniu i nie jeźddziłem tylu godzin. Pogoda rozpieszcza. Trenażer, wstawanie o 6 by iśc na rower jak najszybciej gdy zaczynałem kilka razy pracę od 12:00. Mimo wszystko znalazł się czas by jechać do Krakowa na wycieczkę. Gdyby nie to byłoby jeszcze więcej roweru :D Strzała Topoli na mały plus, bo pedały sie wypinały. Nominowanie mnie w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na Sportowca Amatora Roku 2016 w Wielkopolsce. Zaszczyt - a ostatecznie 8-sme miejsce! :) basen, pęknięta sztyca, pęknięte siodło i zacisk sztycy...tragedia.. wydane kolejne kilka stówek na nowy sprzęt.... by po chwili rozwalił się trenażer. nadchodzą Święta! Dołączam do challenge Rapha Festive 500 i kręce kilometry.. W Sylwestra robię 145km w pięknej pogodzie i wuala...jest pińćset :) W pierwsze Święto nawet pojechałem w góry, Szklarska i Harrachov :) Pięknie :) Żyję pełnią życia :) W końcu "Liczy się każda sekunda" :)

Sukcesy w roku 2016:
-1 miejsce w Superpucharze Polski Maratonów Szosowych u-30 w 2016
-1 miejsce OPEN na maratonie w Koźminie Wlkp
.-1 miejsce na ultramaratonie w Rewalu w kategorii u-30 oraz 4 OPEN - 301km
-1 miejsce na górskim maratonie w Karpaczu w kat. u-30 oraz 4 OPEN - 170km
-2 miejsce na maratonie w Nietążkowie w kat. u-30 oraz 6 OPEN -215km
-2 miejsce na maratonie w Wolsztynie w kat. u30 - 270km
-2 miejsce na maratonie w Stargardzie w kat. u30 ~130km

Sezon 2016 w liczbach:
Wszystkie kilometry:
13 441km
Czas aktywności:
444h 33min
Średnia prędkość: 30,23km/h
Suma podjazdów:
60 115m
Suma kilokalorii:
243 630kcal
Wycieczek:
210
Średnio na wycieczkę:
64km

Plany na 2017:
Wygrać klasyfikację OPEN Pucharu Polski Supermaratonów Szosowych :)
Często stawać na podium :)
Cieszyć się życiem :)

Lecimy z fotograficznym podsumowaniem roku 2016 w skrócie :)

Styczeń:
Bagatela


Luty:
Topola

Marzec:
Sesja


Kwiecień:
Ujechany Mnich


Maj:
Podium Stargard


Czerwiec:
WIN Open Koźmin Wlkp.Lipiec:
Mont Ventoux
Kris w EurosporcieSierpień:
Czasówki


Wrzesień:
Wygrane.
Październik:
Żegnamy sezon


Listopad:
Lajtowo z Interkolem


Grudzień:

Zapraszam do komentowania wpisów | Komentarze(1)

Komentarze (1)

Zapomniałeś dodać, że te miejsca na pudle OPEN to na dystansie GIGA.

Gość 09:15 niedziela, 1 stycznia 2017
Wpisz cztery pierwsze znaki ze słowa wczyc

Dozwolone znaczniki [b][/b] i [url=http://adres][/url]